فروش کوچکترین کشور جهان - عمومی اطلاع رسانی

فروش کوچکترین کشور جهان

جمعه 8 آذر‌ماه سال 1387 ساعت 19:27

فروش کوچکترین کشور جهان

           

 

کوچکترین کشور جهان که دارای پرچم، تمبر، واحد پول و گذرنامه مستقل است، به فروش میرسد.

 

اگر قصد دارید که مملکت خود را- حتی اگر از دو برج سیمانی در دریای شمال تشکیل شده باشد- اداره کنید، پیشنهاد خود را به شاهزاده مایکل سیلند (Prince Michael of Sealand) بفرستید.

این پایگاه متروک ضد هوایی که در جنگ جهانی دوم و برای مقابله با هواپیماهای آلمانی ساخته شده بود، در حدود 40 سال پیش توسط یک سرگرد بازنشسته به نام پدی روی بیتس (Paddy Roy Bates) تصاحب شد و او همراه با خانواده خود در آن اقامت گزید.

او این پایگاه را که در 12 کیلومتری ساحل شرقی انگلستان و درست در خارج از آبهای متعلق به بریتانیا قرار دارد را پرنس نشین سیلند (principality of Sealand) نامید. این شاهزاده خود خوانده، یک پرچم، سرود ملی و سکه های طلا و نقره ضرب شده برای "کشور" خود مشخص نمود.

این خانواده در مقابل کوششهای نیروی دریایی بریتانیا برای خلع "سلطنت" خود و همچنین متجاوزان آلمانی و هلندی ایستادگی کردند و به همین سبب موفق به رسمی کردن حضور خود به عنوان یک کشور مستقل شدند. (شرح مفصل این کشور عجیب را در فریا خواهید یافت)

روی، پادشاه 85 ساله سیلند که اکنون در اسپانیا به سر میبرد و پسرش مایکل در مصاحبه با BBC اعلام کردند که از طرف پیشنهادات متعددی از آژانسهای املاک دریافت کرده اند که مشتریانشان به دنبال "چیزی بیش از ملک میگردند. آنها به دنبال خودمختاری هستند".

او پیشنهاد میکند که سیلند با دارا بودن 8 اتاق در هر برج میتواند به عنوان پایگاه قمارخانه های اینترنتی یا بانک خارج از محدوده کشورهای دیگر به کار رود.

پرنس مایکل 54 ساله، این کشور را چیزی میان خانه و کشتی توصیف میکند و داشتن " همسایگانی آرام و منظره عالی دریا" را از جمله مزایای آن میداند.